SPoD’un 8. Avukat Eğitimi için başvurular açıldı

SPoD’un 8. Avukat Eğitimi için başvurular açıldı

Son başvuru: 17 Mart 2020
Tarih: 03-04-05 Nisan 2020

Sosyal Politika Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği (SPoD), ilkini 2012 yılında düzenlemiş olduğu LGBTİ+ Haklarına İlişkin Ulusal ve Uluslararası Mevzuat ve İçtihatlar başlıklı 8. Avukat Eğitimi’ni Nisan ayında düzenliyor.

Son yıllarda LGBTİ+lara dönük artan yasakların konuşulacağı oturumlar başta olmak üzere çeşitli oturumlarda hukukçular arası deneyim aktarımının da önceleneceği ve LGBTİ+ harekete dair güncel tartışmaların da aktarılacağı bir eğitim gerçekleştirilmesi hedefleniyor. 

Eğitimde “LGBTİ+ Temel Kavramlar”, “Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararlarında Ayrımcılık Yasağı”, “Trans Uyum Süreci ve İnterseks Olma Hali”, “Kabahatler Kanunu/ Bekçiler/ TCK Kıskacında Seks İşçiliği”, “İstihdamda Ayrımcılık”, “Sağlık Hakkına Erişim ve LGBTİ+lar”, ” Medeni Hukuk Özelinde LGBTİ+lar (Miras Hukuku, Evlat Edinme vb. Başlıklar)”  “Yasaklar/İfade-Örgütlenme Özgürlüğü ve LGBTİ+lar”,”Uluslararası Koruma Hukuku ve LGBTİ+ Hakları”, “Askerlik Muafiyeti” ve daha birçok başlık incelenip tartışılabilecek. Eğitim sonunda ise atölye çalışmalarıyla aktarılanların pekiştirilmesi amaçlanıyor.

Eğitimimize hukuk fakültesini bitirmiş bulunan 25 katılımcı kabul edilecek. 3 gün boyunca tüm atölyelere katılmayanlara sertifika verilemeyecek.

Başvuru için tıklayın.

Her türlü soru ve bilgi için [email protected] ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu içerik SivilToplum.la‘dan alınmıştır.

İçerik Kaynak

Haberlerimizin içeriğinde yer alan yazılı ve görsel içerikler farklı kaynaklardan derlenerek oluşturulmuş.

İlgili Haber  Akdeniz Havzası Sınır Ötesi İşbirliği Programı Tematik Uzman Alımı İlanı