Study UK İşgücü Piyasasındaki Gelişmeler ve Trendler Webinarı – 19 Mart

Study UK İşgücü Piyasasındaki Gelişmeler ve Trendler Webinarı – 19 Mart

19 Mart Perşembe günü saat 12.30’da British Council tarafından gerçekleştirilecek ‘İşgücü Piyasasındaki Gelişmeler ve Trendler’ webinarlarımıza kaydolan Birleşik Krallık mezunları, Türkiye ve dünya iş piyasalarındaki son trendleri, en çok ilgi gören meslekleri ve işverenlerin beklentilerini öğrenme fırsatını elde edebilecek. Katılımı ücretsiz olan webinarda ele alınacak diğer başlıklar arasında ‘Yükselen meslekler’, ‘Türkiye pazarındaki gelişmeler’, ‘çalışanlardan beklenen nitelikler’, ‘işveren ve çalışan ilişkileri’ yer alıyor. 

Siz de kariyer gelişimi için fırsatlar arayan bir Birleşik Krallık mezunuysanız, ücretsiz webinara kaydolabilirsiniz.  Etkinlik, yaklaşık bir saat sürecektir. 

Webinar Nedir?

Webinar, internet üzerinden gerçekleştirilen seminerlere verilen addır. Bir diğer adıyla internet üzerinden gerçekleştirilen canlı video konferansı da diyebiliriz.Bu web semineri içerisinde, slayt gösterileri, video gösterileri de olabilir hatta başka lokasyonlarda bulunan konuklar web seminerine görüntülü olarak bağlanabilir.

Konuşmacı:

Yasemin Merih Alparslan

Yasemin Merih Alparslan

Endüstri mühendisi olan Yasemin Merih Alparslan, 2018 yılı en başarılı CHRO/İnsan Kaynakları Başkanları’ndan birisi, mentor ve koçluk sertifikaları sahibidir. 28 yıl içerisinde insan kaynakları, organizasyonel gelişim, süreç analizi, iş geliştirme, kültür değişimi, değerlendirme merkezi, kurumsal gönüllülük, kurum içi iletişim, hedeflerle yönetim, şirket birleşimi konularında deneyimini Borusan Holding, Okan Holding, DanoneSA Sabancı, Doğuş ve Doğan Grupları’nda elde etmiştir.

Yönetim Kurulu, CEO, CXO seviyesindeki yöneticilere koçluk ve danışmanlık yapmanın yanı sıra, 50’den fazla projenin hayata geçmesine liderlik etmiştir ve bir dönem cnnturk.com’da yazarlık yapmıştır.

Fenerbahçe Kongre Üyesi, Boğaziçi Üniversitesi Yöneylem Araştırma Kulübü Danışma Kurulu Üyesi, Türkiye İnsana Değer Ödülleri Jüri Üyesi, PY Dergi Danışma Kurulu Üyesi, OSGD Üyesi olmanın yanı sıra çeşitli platformlarda mentor ve konuşmacı-eğitmen olarak yer almaktadır.

Kurucusu olduğu sosyal girişimi Junior Leaders Camp Gençlik Akademisi ile gençlerin liderlik becerilerinin gelişimini, meslek ve kariyerlerinin doğru yapılandırmalarını hedefleyerek, Türkiye’de birçok gence yardım etmeyi misyon edinmiştir. Evli ve 2 çocuk sahibidir.

İlgili Haber  2020 Mart Ayı Online Kore’de Eğitim Fuarı

Bu içerik British Council’den alınmıştır

İçerik Kaynak

Haberlerimizin içeriğinde yer alan yazılı ve görsel içerikler farklı kaynaklardan derlenerek oluşturulmuş.