Toplum Gönüllüleri Vakfı’ndan COVID-19 Kamuoyu Bilgilendirmesi

Toplum Gönüllüleri Vakfı’ndan COVID-19 Kamuoyu Bilgilendirmesi

Merhaba,COVID-19’un ülkemizde de görülmesinin ardından olası bir salgını önleyebilmek, tüm gönüllü ve çalışanlarımızın sağlığını koruyabilmek adına, Sağlık Bakanlığı’nın ilgili açıklama ve önerileri çerçevesinde Toplum Gönüllüleri Vakfı olarak hayata geçirdiğimiz tedbirlerle ilgili sizleri bilgilendirmek isteriz.

  • Türkiye’de ilk vakanın tespit edilmesinden önce çalışanlarımıza yönelik olarak vaka görülen ülkelere seyahat kısıtlaması, yurtdışından dönenlere 14 gün evden çalışma zorunluluğu getirilmiş, tüm ofislerimize dezenfektan ve resmi bilgilendirmeler asılmış ve tüm çalışanlarımıza maske dağıtılmıştır.
  • İlk vakanın tespitinin hemen ardından, 11 Mart 2020 tarihi itibariyle, İstanbul, Ankara, İzmir ve Samsun’daki merkezlerimizde evden çalışma uygulamasına geçilmiştir. Bu uygulamanın 27 Mart 2020 tarihine kadar devam etmesi öngörülmektedir. TOG profesyonel çalışanları, çalışmalarını mümkün olduğunca elektronik ortamda yürütmektedirler.
  • Bu 2 hafta boyunca bu çerçevede ofis kullanımı, yurtiçi seyahatler ve yüz yüze toplantılar minimuma indirilmiş, zorunlu hallerde ofise giriş-çıkış saatleri 11.00-16.00 olarak sınırlandırılmıştır.
  • İlköğretim okulları ve liselerde yüz yüze eğitime 2 hafta, üniversitelerde eğitime 3 hafta ara verilmesi sebebiyle, 16 Mart – 5 Nisan arasındaki TOG’un gönüllüler eliyle gerçekleştirdiği tüm saha faaliyetleri akademik ve örgün eğitim takvimine paralel şekilde ertelenmiştir. Konuyla ilgili resmi bilgilendirmeler yakından takip edilmektedir.
  • Gelişmeler ve alınan tedbirlere ilişkin tüm iç ve dış paydaşlarımızla yakın koordinasyon halinde çalışmalarımız sürdürülmektedir.

Saygılarımızla,
Toplum Gönüllüleri Vakfı
Bu içerik AB-İlan‘dan alınmıştır.

İçerik Kaynak

Haberlerimizin içeriğinde yer alan yazılı ve görsel içerikler farklı kaynaklardan derlenerek oluşturulmuş.
İlgili Haber:  Oyuncak CE Uygunluk Belgesi Danışmanlık Hizmet Alımı