Türkiye Gençlik Çalışanı Veritabanı oluşturuluyor

Türkiye Gençlik Çalışanı Veritabanı oluşturuluyor

Son başvuru: 15 Mart 2020 – 23.00

Pi Gençlik Derneği, Türkiye genelinde il il gençlik derneklerinin haritalanması yapılacak “Hak Temelli ve Kapsayıcı Gençlik Çalışmaları için Gençlik Organizasyonlarının Güçlendirilmesi” projesi kapsamında oluşturdukları veri tabanına başvuruları bekliyor.

Pi Gençlik Derneği, Avrupa Birliği ve Hrant Dink Vakfı Sivil Toplumu Güçlendirme Hibe Programı 2019-2021 desteği ile yürüttüğü “Hak Temelli ve Kapsayıcı Gençlik Çalışmaları için Gençlik Organizasyonlarının Güçlendirilmesi” projesi kapsamında yereldeki gençlik çalışmalarını güçlendirmeyi ve hak temelli çalışma konusunda kapasitelerini arttırmayı planlıyor.

Aynı proje kapsamında Türkiye genelinde il il gençlik derneklerinin haritalanması yapılacak bu çalışma kapsamında bir gençlik çalışanı veritabanı oluşturulması da bu adımlardan biri.

Gençlik Çalışanı Kimdir?
Gençlik çalışanları doğrudan gençlerle çalışan, onların yaşam becerileri geliştirmelerine, sağlıklı ilişkiler geliştirmelerine ve kendileri için doğru kararlar vermelerine yardımcı olan profesyonel çalışanlardır. Gençlik çalışanları genellikle gençlik merkezleri, gençlik dernekleri, kamu ve özel kuruluşların gençlik birimleri, proje ve faaliyetlerinde kolaylaştırıcı olarak görev alırlar. Gençlik çalışanları yukarıdaki özellikleri taşıyan her yaştan bireyler olabilir.

Neden Veri Tabanına Kayıt Olmalısınız?
Proje kapsamında yapılacak haritalama çalışması ile Türkiye’deki her gencin bulunduğu ildeki gençlik derneklerine ve gençlik çalışanlarına kolaylıkla ulaşması planlanmaktadır. Ayrıca gelecekte yapılacak bölgesel ve ulusal gençlik çalışmaları için gençlik çalışanlarının da bir birleri ile kolaylıkla iletişime geçmeleri bu alanın güçlenmesini sağlayacaktır. Gençlik çalışanı veri tabanına kayıt olmak çalışmalarınızı ve bir gençlik çalışanı olarak sizi daha görünür ve bilinir kılar.

Detaylı bilgi için: [email protected]

Başvuru için tıklayın.

Bu içerik SivilToplum.la‘dan alınmıştır.

İçerik Kaynak

Haberlerimizin içeriğinde yer alan yazılı ve görsel içerikler farklı kaynaklardan derlenerek oluşturulmuş.

İlgili Haber  İlginç Keşfiyle "Süper Gıda" Pazarını Fetheden Kadın Girişimci